Qo`shni davlatlardan o`qishini ko`chirish tavsiya qilingan talabalar to`g`risida ma`lumot

OʻZBEKISTON RESPUBLIKASI OLIY VA OʻRTA MAXSUS TA’LIM VAZIRLIGI

NIZOMIY NOMIDAGI TOSHKENT DAVLAT PEDAGOGIKA UNIVERSITETI REKTORINING FARMOYISHI 

2019/2020 oʻquv yilida universitet talabalari safiga qoʻshni davlat OTMlaridan oʻqishini koʻchirishga tavsiya etilgan talabalarning darslarga qatnashishiga ruxsat berish haqida

Oʻzbekiston Respublikasi ta`lim muassasalariga oʻqishga qabul qilish boʻyicha Davlat komissiyasining 13-son bayoniga muvofiq (28.02.2020 yil 01-14/1-2100) qoʻshni davlatlardan universitetning tegishli ta`lim yoʻnalishlariga oʻqishini koʻchirish va koʻchirib tiklashga tavsiya etilgan quyidagi talabalar 2020-yilning 9-martidan e’tiboran tegishli kurs va ta`lim yoʻnalishlari talabalari qatorida darslarga qatnashishlariga ruxsat berilsin.

Ta`lim shakli: kechki № F.I.Sh kursi 5111700 – Boshlangʻich ta`lim va sport tarbiyaviy ish

1. Abdulqayumova Gulzoda Ilyos qizi 1-kurs

2. Karimova Iqboloy Matnazar qizi 1-kurs

3. Xusainova Shaznoza Xamitdillayevna 1-kurs

5111900-Defektologiya: Logopediya

4. Aliboyeva Maxliyo Ilxom Qizi 2-kurs

5. Gapirova Gulmira Arapbayevna 2-kurs

6. Gapirova Kamila Xasanovna 2-kurs

7. Quvondikova Bibixonim Nabiyevna 2-kurs

8. Qoʻldosheva Muxlisa Mamir qizi 2-kurs

9. Qurbonaliyeva Gulchexra Ziyadulla qizi 2-kurs

10. Mirzayeva Feruza Anvar qizi 2-kurs

11. Nodirova Aygerim Aydarali qizi 2-kurs

12. Sagitjanova Bagʻila Askarjon qizi 2-kurs

13. Saydibragimova Shoxsanam Obutxon qizi 2-kurs

14. Tojiboyeva Komila Axmadmliyevna 2-kurs

15. Tojiyeva Dilara Furqatovna 2-kurs

16. Tojixonova Gulxina Alimdjanova 2-kurs

17. Toʻlanboyeva Zarinabonu Tohirjon qizi 2-kurs

18. Toʻxtayeva Dildora Boymirza qizi 2-kurs

19. Umarova Shaxnoza Xasanovna 2-kurs

20. Usmanova Nasiba Uktambayevna 2-kurs

21. Xakimova Feruzabonu Noʻmonjon qizi 2-kurs

22. Haydarova Kimyoxon Axmadali qizi 2-kurs

23. Yuldashova Dilnoza Kamiljon qizi 2-kurs

24. Abdullayev Bekmirza Abduhalilovich 2-kurs

25. Abdullayeva Dilnoza Rustamovna 2-kurs

26. Joʻrayeva Dilnavoz Baxtiyor qizi 2-kurs

27. Toʻlqunova Dilafroʻz Rustam qizi 2-kurs

Ta`lim shakli: sirtqi  5110400 – Biologiya oʻqitish metodikasi

1. Abdunabiyev Jamshid Abdujalil oʻgʻli 1-kurs

2. Mamadaliyeva Nozima Almas qizi 1-kurs

3. Mahkamova Xadicha Baxtiyor qizi 1-kurs

4. Nurmuxamedova Komila Faxriddin qizi 1-kurs

5. Raximberdiyeva Dinara Shavkat qizi 1-kurs

6. Rahmatullayeva Oydin Shovkat qizi 1-kurs

7. Tulayeva Muxlisa Zoirxoʻja qizi 1-kurs

8. Bozorboyev Suroj Shavkat oʻgʻli 2-kurs

9. Urmanov Samad Narimon oʻgʻli 2-kurs

5111700-Boshlangʻich ta`lim va sport tarbiyaviy ish

10. Absamatova Balnur Erxuja kizi 1-kurs

11. Adashboyeva Xusnida Muxiddin qizi 1-kurs

12. Anvarova Parizod Hasanjon qizi 1-kurs

13. Asatullayeva Fotima Baxodir qizi 1-kurs

14. Dadabayeva Gulbaxor Shermuxamedovna 1-kurs

15. Inoyatov Botir Ilyosovich 1-kurs

16. Ismonaliyeva Durdona Ilhomjon qizi 1-kurs

17. Mamasodiqova Sayyoraxon Lochinbek qizi 1-kurs

18. Miraliyeva Shaxnoza Safarali qizi 1-kurs

19. Obidova Aziza Maxmutjon qizi 1-kurs

20. Rizayeva Shoxista Turop qizi 1-kurs

21. Roʻziyeva Madina Navroʻzbayevna 1kurs

22. SabirovaDilafruza Qaxxor qizi 1-kurs

23. Safarova Nafosat Bahodirovna 1-kurs

24. Sklyarova Anna Dmitriyevna 1-kurs

25. Sobirova Ziyoda Komil qizi 1-kurs

26. Toshqulov Rustam Komil oʻgʻli 1-kurs

27. Toshqulova Sitora Baxodirovna 1-kurs

28. Urolova Gulzebo Zafar qizi 1-kurs

29. Usmonova Xushnoza Maxmudjon kizi 1-kurs

30. Eliboyeva Dildora Begmurzayevna 1-kurs

31. Absatova Xulkar Mavlyanbayevna 2-kurs 

32. Aliyeva Saidaxon Akmaljon qizi 2-kurs 

33. Boyqobilova Nasiba Pardayevna 2-kurs 

34. Doniyarova Matluba Norxoʻjayevna 2-kurs 

35. Kadirova Dilnozaxon Abdurahim qizi 2-kurs 

36. Kadirova Maxfuza Odilovna 2-kurs 

37. Qurbonova Moxigul Abdulxayevna 2-kurs 

38. Mardonova Dildora Abduraxim qizi 2-kurs 

39. Nurmuxamedova Ruxsora Toxir qizi 2-kurs 

40. Pulatova Farangis Narzullo qizi 2-kurs 

41. Saidova Sohiba Marufjon qizi 2-kurs 

42. Ergasheva Ruxshona Bobur qizi 2-kurs 

43. Qoʻshboyeva Dilafruz Kambaraliyevna 2-kurs 

5112100-Jismoniy madaniyat

44. Azimov Amahamadaziz Komiljon oʻgʻli 1-kurs 

45. Anvarov Shaxrizod Baxtiyor oʻgʻli 1-kurs 

46. Jumashev Bekzat Berdiyor oʻgʻli 1-kurs 

47. Mamadaliyev Ziyodbek Arslonbek oʻgʻli 1-kurs 

48. Rajabov Nurbek Norbek oʻgʻli 1-kurs 

49. Sobirov Boburjon Kabirjon oʻgʻli 1-kurs 

50. Toʻlayev Sardorxuja Murodjon Oʻgʻli 1-kurs 

51. Oʻlmasjonov Jaxongir Oʻtkir oʻgʻli 1-kurs 

5110700-Informatika oʻqitish metodikasi

52. Odilov Hikmatullo Maxamadsobir oʻgʻli 1-kurs 

53. Xakimova Shoxidaxon Abduqaxxor qizi 1-kurs 

54. Davronov Ulugʻbek Abdurazzoq oʻgʻli 2-kurs 

55. Muratova Madina Moxirovna 2-kurs 

56. Tangirova Nazira Arslanovna 2-kurs 

5111800-Maktabgacha ta`lim

57. Jabborova Surayyo Nazirovna 1-kurs 

58. Yoʻldoshova Odinaxon Sobirjonovna 1-kurs 

59. Mamadjanova Roxilaxon Murodjon qizi 1-kurs 

60. Saparniyozova Asal Bayrabayevna 1-kurs 

61. Yusupova Gulra’no Sherzodovna 1-kurs 

5111100-Mehnat ta`limi

62. Abduvayitova Oysha Ixtiyor qizi 2-kurs 

63. Dushanova Xurshida Baxtiyorovna 2-kurs

 64. Narmetova Salamat Alisherovna 2-kurs 

65. Usmonova Malika Uktambekovna 2-kurs 

66. Eltayev Axmadjon Toxir oʻgʻli 2-kurs 

5110900-Pedagogika va psixologiya

67. Abduraxmonov Zuxrob Saydigʻani oʻgʻli 1-kurs 

68. Anvarjonova Sugʻdiyona Navroʻz qizi 1-kurs 

69. Baykunisova Nilufar Raxmonali qizi 1-kurs 

70. Bobojonova Iroda Uygʻun qizi 1-kurs 

71. Valiyeva Madinabonu Baxrom qizi 1-kurs 

72. Gaibova Gulchexra Baxrom qizi 1-kurs 

73. Gʻulomova Zamirv Faxriddin qizi 1-kurs 

74. Djalilova Feruza Rixsivoy qizi 1-kurs 

75. Ilxomov Izzatulla Baxtiyor oʻgʻli 1-kurs 

76. Ismatova Zarina Ilxomovna 1-kurs 

77. Maxmudjonova Nilufar Muxammad-Ali qizi 1-kurs 

78. Murotova Kamaloxon Zokirjon qizi 1-kurs 

79. Nosirova Robiyaxon Bahodir qizi 1-kurs 

80. Olimova Maftuna Obidjonovna 1-kurs 

81. Razzaqova nazokat Ravshan qizi 1-kurs 

82. Rahmatullayeva Gulzoda Gʻulamjonovna 1-kurs 

83. Sayfutdinova Madinabonu Qutbiddin qizi 1-kurs 

84. Toshmuxamedova Moʻmina Xikmatilla qizi 1-kurs 

85. Tuxtayev Farruxbek Olim oʻgʻli 1-kurs 

86. Urdabayeva Aziza Sunnatilla qizi 1-kurs 

87. Usmanova Nargiza Asqarovna 1-kurs 

88. Xaitova Lola Abduraximovna 1-kurs 

89. Xodjayeva Sevara Rustamxoʻja qizi 1-kurs 

90. Xudoyberdiyeva Zaynab Satibaldiyevna 1-kurs 

91. Ergasheva Feruza Otabek ыizi 2-kurs 

92. Xodjayeva Munisaxon Xasan qizi 2-kurs 

93. Sodiqova Dilnoza Saydulla qizi 2-kurs 

94. Roʻziyeva Shoira Sirojiddinovna 2-kurs 

95. Raxmatullayeva Shirin Xayrulla qizi 2-kurs 

96. Musratova Farangiz Ulugʻbek qizi 2-kurs 

97. Majidov Mirjalol Bobur oʻgʻli 2-kurs 

98. Irisbekova Dilmira Daniyar qizi 2-kurs 

99. Arashova Marxabo Mamadjonovna 2-kurs 

100. Atamurodova Tabassum Akmaljon qizi 2-kurs 

101. Alpamisova malika Muratovna 2-kurs 

102. Abdullueva Manijahon Jabbor qizi 2-kurs 

5110600-Tarix oʻqitish metodikasi

103. Erkaboyev Otabek Abdugʻaffor oʻgʻli 1-kurs 

5110800-Tasviriy san`at va muhandislik grafikasi

104. Aripova Gulnafis Murodjon qizi 1-kurs 

Ta`lim shakli: kunduzgi:

5111700 – Boshlangʻich ta`lim va sport tarbiyaviy ish

1, Abduxashimova Goʻzal Xursand qizi 3-kurs 

2. Narbayeva Sofiya Murod qizi 3-kurs 

5111900-Defektologiya: Logopediya

3. Urdabayeva Aziza Sunnatilla qizi 1-kurs 

4. Raximova Nilufar Yarash qizi 2-kurs 

5111900-Defektologiya: Surdopedagogika

5. Xabibullayeva Orungul Nurmuxammedovna 1-kurs 

5112100-Jismoniy madaniyat

6. Mavlonbekov Sarvarbek Otabek oʻgʻli 2-kurs 

7. Avazxonov Abdullox Rasulxoʻja oʻgʻli 2-kurs 

8. Normuxammedov Exson Erkinjonovich 2-kurs 

5110900-Pedagogika va psixologiya

9. Mamasaliyeva Zarnigor Maripjon qizi 3-kurs 

1. Fakultet dekanlari hamda sirtqi(maxsus sirtqi) bo‘lim boshlig‘iga: roʻyxatda keltirilgan talabalarni universitet ichki tartib qoidalari, oʻquv jarayoni grafigi va dars jadvali bilan tanishtirish hamda tegishli ta`lim o‘nalishlari va kurslari talabalari safida darslarga qatnashini tashkil etsin.

2. Universitet bosh hisobchisi A.Xolmanovga: hujjatlari belgilangan tartibga koʻra qabul qilinganlarni toʻlov-shartnoma talablarini 2020-yil 20-martgacha (shu kuni xam) amalga oshirishlarini nazorat qilish hamda toʻlov-shartnoma talablarini bajargan talabalar to‘g‘risida ishchi guruhga ma`lumot taqdim etsin.

3. Ishchi guruh a`zosi R.Berdiqulovga: 2020-yilning 20-martiga qadar yuqoridagi roʻyxatda keltirilganlardan oʻqishning yarim yilligi uchun toʻlov qilganlarini talabalar safiga qabul qilish boʻyicha buyruq loyixasi tayyorlansin. Asos: Oʻzbekiston Respublikasi ta`lim muassasalariga oʻqishga qabul qilish boʻyicha Davlat komissiyasi majlisining 2020-yil 28-fevraldagi 13-son bayoni, Oliy va oʻrta maxsus ta`lim vazirining 2020-yil 3-martdagi 156-son buyrugʻi, Oliy va oʻrta maxsus ta`lim vazirligining 2020-yil 4-martdagi 87-03-953-sonli xati, oliy ta`lim muassasalari talabalari oʻqishini koʻchirish, qayta tiklash va oʻqishdan chetlashtirish nartibi toʻgʻrisidagi

Toshkent davlat pedagogika universiteti rektori A.UMAROV